Nordmenns mediebruk og nyhetsvaner

Hvor henter vi nyheter, og hva velger de unge? Medietilsynet presenterer ferske funn om nordmenns mediebruk 6. mai.
- Sted
- Pressens hus, Skippergata 24, 0154 Oslo
- Tid
- Pris
- Gratis
Hvordan har folks mediebruk utviklet seg det siste året? Hvilke plattformer og typer medier bruker vi mest, og hvilke nyhetskilder oppfatter vi som de viktigste? Og ikke minst: Hvordan påvirkes vaner av alder, og hvor går de unge mediebrukerne?
Dette er blant spørsmålene som belyses når Medietilsynet inviterer til utvidet frokostmøte i Pressens Hus i Oslo, tirsdag 6. mai kl. 0900-1100.
Samme dag legger Medietilsynet fram en ny del av Mediemangfoldsregnskapet, som belyser status og utvikling for bruksmangfoldet i Norge.
På møtet presenteres hovedfunn fra rapporten, flere bransjeaktører inviteres til å fortelle hvordan de jobber for å nå unge med redaktørstyrt innhold, vi får et forskerblikk på utviklingen, og det blir panelsamtale.
Innledere fra mediene:
- Derek André Bjølgerud, leder for redaksjonell utvikling og strategi i TV 2, forteller om fem ting TV 2 gjør for å nå unge med nyheter
- Andreas Fosse, leder for AI og brukerdata i E24, forteller om E24s vekstarbeid på brukersiden og posisjonering blant unge
- Debattredaktør Mari Horve Reite i Fædrelandsvennen forteller om Fædrelandsvennens satsning for å bygge merkevare lokalt, og særlig tiltak for å nå unge
Velkommen!